2012-02-02 Mobilna edukacja w XXI wieku - cykl konferencji

Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych oraz czasopismo Uczę Nowocześnie informują, że wzorem roku 2010, zaczynają realizację kolejnego cyklu regionalnych konferencji pod wspólnym tytułem Mobilna edukacja w XXI wieku. Konferencje poświęcone będą roli technologii mobilnej w edukacji, prezentacji ciekawych rozwiązań zastosowania technologii (między innymi w realizacji projektów edukacyjnych) oraz organizacji i redagowaniu treści w witrynach internetowych szkół i bibliotek.
Uczestnicy konferencji dowiedzą się między innymi z jakimi zmianami technologicznymi w edukacji zmierzymy się w najbliższym czasie i jak się do nich przygotować; jak efektywnie wykorzystywać urządzenia mobilne w szkole i w bibliotece; zobaczą praktyczne zastosowanie technologii i urządzeń oferowanych przez partnerów projektu (wizualizery, tablety, aparaty fotograficzne, usługi w chmurze), a także przekonają się jak zabójczo skuteczne mogą być właściwie zredagowane treści prezentowane na domowych stronach WWW.
W imieniu organizatorów do udziału w konferencjach serdecznie zapraszamy bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli różnych przedmiotów (w tym informatyków), dyrektorów szkół i bibliotek oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe.
Projekt będzie realizowany w marcu 2012 roku, w dziesięciu bibliotekach pedagogicznych, które wyraziły zgodę na współorganizowanie przedsięwzięcia.

Gospodarzami konferencji będą:

Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli - Białystok - 7 marca
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN - Warszawa - 8 marca
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej - Toruń – 14 marca
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej – Gdańsk –
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna  - Elbląg – 16 marca
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy - Katowice – 20 marca
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Częstochowa – 21 marca
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego - Łódź –  22 marca
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Profesora Tadeusza Kotarbińskiego - Olsztyn – 28 marca
Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna - Piła –  29 marca

Szczegóły znajdziecie Państwo wkrótce na stronach domowych bibliotek.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach.