2012-10-26 "Cyfrowa szkoła - czyli jaka?" - nowy cykl konferencji regionalnych

Magazyn EduFakty - Uczę Nowocześnie oraz Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych  wraz  z serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP zapraszają od  do udziału w konferencjach regionalnych „Cyfrowa szkoła – czyli jaka?”
Konferencje będą się odbywały  od 14 listopada do 6 grudnia 2012 r. w pięciu bibliotekach pedagogicznych: Toruniu, Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Łodzi.
Ramowy program jest wspólny dla wszystkich spotkań.
Konferencja podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne.
Otworzy ją wykład, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się jak budować Cyfrową Szkołę we własnej placówce, czym się kierować, wybierając sprzęt (tablice multimedialne, projektory lub laptopy), oprogramowanie (edukacyjne i wspomagające pracę placówki) lub usługi (np. rozwiązania działające w chmurze). Wykład ilustrowany będzie licznymi przykładami wykorzystania sprzętu dostarczonego przez sponsorów.
Druga część poświęcona będzie przygotowaniu artykułu lub komunikatu na potrzeby Internetu lub czasopisma. Podczas wykładu przedstawione zostaną  zasady tworzenia ciekawego, treściwego, przykuwającego uwagę internauty artykułu. Uczestnikom zostaną zaprezentowane  różne rodzaje informacji i różnice między nimi. Będzie także okazja poznania  źle zredagowanych  informacji i  sposobu zmiany ich w taki sposób, by stały się ciekawe dla odbiorcy.
Trzecia część konferencji nosić będzie tytuł „Za i przed kamerą – jak filmować, zadawać pytania i występować?”. W  formie wykładu i  prezentacji zostaną omówione aspekty pracy z kamerą (przygotowanie nagrania reportażu lub wywiadu, zasady operowania obrazem, jakość dźwięku).
W imieniu  organizatorów do udziału w konferencjach serdecznie zapraszamy bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli (w tym informatyków), dyrektorów szkół i bibliotek oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Szczegóły na stronach domowych bibliotek:

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie