2016-03-06 Webinarium na temat myślenia krytycznego

10 marca 2016 r. o godz. 20.00 w  ramach ogólnopolskiej sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy "Przystanek Czytanie" zorganizowane zostanie webinarium na temat myślenia krytycznego. Do udziału w wirtualnym spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli.

Myślenie krytyczne, jako jedna z kompetencji XXI wieku może być rozwijana poprzez działania bibliotek pedagogicznych i szkolnych. Dlatego podczas webinarium zostaną zaprezentowane odpowiedzi na pytania: co to jest myślenie krytyczne; czym są narzędzia TOC; jak chmurka, gałązka i drzewko pomagają w rozwijaniu myślenia czytelnika XXI wieku. Jest to pierwsze webinarium stanowiące wstęp do tematyki myślenia krytycznego, które pozwoli odbiorcom zapoznać się z tą problematyką. Kontynuacją webinarium będzie spotkanie dedykowane dla nauczycieli bibliotekarzy, które odbędzie się 31 marca 2016 r. o godz. 20.00 i dotyczyć będzie m.in. sposobów na zachęcenie uczniów do czytania i próby odpowiedzi na pytanie: dlaczego uczniowie nie chcą czytać?

Spotkanie poprowadzi Maciej Winiarek - Dyrektor "TOC dla Edukacji Polska".
Udział w webinarium jest bezpłatny.

Kontakt bezpośredni i zapisy: maciej.winiarek@toc.edu.pl (w tytule e-maila proszę wpisać: nauczyciel bibliotekarz - webinarium)