2017-02-08 O czytelnictwie w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

2 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie bibliotekarzy członków sieci współpracy i samokształcenia. Seminarium „Jak w czasach Internetu zachęcać do czytania?” poprowadziła Pani Iwona Krzemińska – konsultant ds. języka polskiego, wiedzy o kulturze i bibliotek z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce.

W pierwszej części spotkania prowadząca omówiła wartość czytania w czasach Internetu. Porównała dane statystyczne dotyczące czytelnictwa z lata 2010-2014 omawiając różne kryteria.

W drugiej części przedstawiła sposoby motywowania dzieci i młodzieży do czytelnictwa. Omawiała różne metody pracy z tekstem literackim, które mogą zachęcić do sięgnięcia po książkę. Z niektórymi metodami bibliotekarze zapoznali się dokładniej wykorzystując je w części warsztatowej spotkania.

Pracownicy biblioteki przygotowali wystawę nowości wydawniczych dotyczącą promocji czytelnictwa oraz literaturę piękną, którą można polecić uczniom. Otrzymali wykaz najnowszych publikacji zakupionych do Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.

W spotkaniu uczestniczyło 21 nauczycieli.

Spotkanie odbyło się w ramach wsparcia merytorycznego nauczycieli przez Bibliotekę Pedagogiczną w realizacji programu MEN Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Zapraszamy do fotogalerii