2017-05-25 Tygodzień Bibliotek 2017 w Bibliotece Pedagogicznej w Czarnkowie

W dniach od 8 do 15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem: "Biblioteka. Oczywiście!".

Biblioteka Pedagogiczna w Czarnkowie, jak co roku, przyłączyła się do tej akcji, w ramach której odbyło się szereg lekcji, warsztatów i zajęć oraz konferencja dla nauczycieli-bibliotekarzy. W tym roku przeprowadzono kilka lekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Młynkowie, Gulczu i Czarnkowie pt. „Historia książki : od glinianych tabliczek do e-booków”, a dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej zajęcia nt. porozumienia bez przemocy. Natomiast dla najmłodszych, czyli przedszkolaków z przedszkoli „Leśne Skrzaty” w Czarnkowie oraz „Baśniowa Kraina” w Boruszynie i Młynkowie przeprowadzono zajęcia nt. wartości i szacunku w życiu człowieka.

9 maja odbyła się konferencja dla nauczycieli-bibliotekarzy, podczas której przeprowadzono szkolenie o blogach bibliotecznych. Drugą część spotkania stanowiła wymiana doświadczeń nt. upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nauczyciele-bibliotekarze z Czarnkowa, Gulcza, Lubasza, Sarbi i Gębic zaprezentowali działania, jakie podejmowali podczas tego roku szkolnego, a było się czym chwalić. W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej przeprowadzono konkurs z aplikacją kahoot „Czytam, więc jestem”. W dwóch szkołach: Szkole Podstawowej w Gulczu i Zespole Szkół Leśnych w Goraju zorganizowano punkty biblioteczne dla nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz współpracę podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek oraz do zobaczenia za rok.

Nadesłła: Wioletta Januszak