2017-06-16 Nowy numer czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie” Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza do lektury siódmego numeru czasopisma elektronicznego „Edu-wsparcie", redagowanego w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.
W numerze m.in. kolejny felieton z cyklu „Rozmowy o czytaniu”, artykuł dotyczący czynników wyzwalających złość, różnych sposobów jej okazywania i radzenia sobie z nią. Piszemy również
 o terapeutycznych wartościach lektur, zaletach czytania bajek dzieciom, czyli o bajkoterapii. Przedstawiamy historię i ideę wolontariatu w związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2016/2017 – Rokiem Wolontariatu. Przybliżamy dwa tematy związane z technologią informacyjno-komunikacyjną: webinaria będące ciekawą i ważną formą szkoleń on-line w doskonaleniu zawodowym nauczycieli oraz wirtualną tablicę, doskonale wspierającą na co dzień pracę e-nauczyciela. Proponujemy atrakcyjną formę zajęć jaką jest „questing”. Prezentujemy nowoczesny portal udostępniający w sieci zbiory Biblioteki Narodowej – POLONA oraz relacje z ciekawych zajęć i imprez bibliotecznych.
Zapraszamy na stronę http://www.bpciechanow.edu.pl/index.php/edu