2017-06-16 Rekord czytania w jednym momencie w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

1 czerwca 2017 r. bito rekord czytania w jednym momencie. Tego dnia, o godzinie 10.00  na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce spotkali się uczniowie, którzy lubią czytać. Akcja ta została zainicjowana przez redakcję czasopisma "Biblioteka w Szkole". Jej celem  było pokazanie, że dzieci i młodzież chętnie czytają książki oraz zamanifestowanie, że czytać można wszędzie, również w plenerze. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami popularyzującymi czytelnictwo.  Następnie impreza przeniosła się na salę gimnastyczną. Tu gry i zabawy literackie oraz ruchowe prowadzili uczniowie z ZSZ nr 4.
Organizatorami i realizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele-bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej  nr 2, z  ZSZ nr 4 oraz z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.