2017-06-19 Dziennikarskie żniwa w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

- Aby uczniowie chcieli pisać, trzeba im stworzyć przyjazną atmosferę. Najważniejsze, aby nie siedzieli w szkolnych ławkach - mówiła Paulina Maszkowska, opiekunka dwóch gorzowskich gazetek szkolnych „Sobusia” i „Poliestera”, nagrodzonych podczas XII edycji Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/ 2017.

W tym roku na konkurs nadesłano aż 37 gazetek. Podczas finału, który odbył się 5 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, młodzi dziennikarze mieli okazję zaprezentować swoją twórczość. Wielkimi brawami nagrodzono zabawne felietony ze szkolnego korytarza, słowniki gwary uczniowskie oraz ironiczny traktat o wąsatych Januszach i ondulowanych Grażynach, czyli Polakach na wakacjach.

Fotorelacja z konkursu

Nadesłała:
Hanna Ciepiela, Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie