2017-07-12 „Czytam, bo lubię” w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile, filii w Chodzieży

W roku szkolnym 2016/17 Publiczna Biblioteka Pedagogiczna realizowała projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię”. Celem projektu było wspomaganie szkół i placówek w zakresie realizacji szczególnie pierwszego KPOP: upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. W ramach projektu „Czytam, bo lubię” w bibliotece zrealizowano 26 różnych form: „Narodowe Czytanie”, wystawę „Bo ja lubię czytać i już”, konferencję dla nauczycieli-bibliotekarzy: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży”, konkurs „Ilustracja do  ulubionej bajki”, 3 lekcje  biblioteczne oraz 20 zajęć edukacyjnych dla grup przedszkolnych i szkolnych.

W projekcie   uczestniczyło łącznie 561 osób (nauczyciele, uczniowie, dzieci przedszkolne). W efekcie projektu wzrosło zainteresowanie zajęciami edukacyjnymi i lekcjami bibliotecznymi oferowanymi przez naszą placówkę.