2017-09-01 PROMOCJA CZYTELNICTWA W BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH – nowy rocznik BNB już online!

W  roku  szkolnym  2016/2017  popularyzacja czytelnictwa oraz  rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży ponownie były jednym z kluczowych kierunków polityki oświatowej państwa. Postanowiliśmy zatem kontynuować ten wątek na łamach naszego rocznika.

W  dziale „Z praktyki” prezentujemy wybrane projekty i przedsięwzięcia, zrealizowane przez biblioteki szkolne i pedagogiczne w różnych częściach kraju. Teksty te dotyczą zarówno sprawdzonych już form promocji książki, jak i nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań. Z tematyką numeru wiążą się także pozostałe materiały – samouczek obsługi aplikacji Quizizz, konspekty spotkań promujących czytelnictwo, przykłady zadań do nauki programowania, którymi można nawiązać do znanych tytułów książkowych, sprawozdania i komunikaty z interesujących wydarzeń i przedsięwzięć oraz omówienia polecanych publikacji. Całość uzupełnia informacja o wynikach ogólnopolskiego badania satysfakcji użytkowników bibliotek pedagogicznych, które zostało przeprowadzone w minionym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkich Autorom tekstów, którzy zechcieli się podzielić na łamach biuletynu swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Cały rocznik udostępniono bezpłatnie pod adresem http://bnb.oeiizk.waw.pl/biezacy.html.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do współpracy w nowym roku szkolnym!