2017-10-03 Książka z kubkiem herbaty – czytamy i polecamy! PBW w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach zaprasza uczniów klas VII szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego do udziału w konkursie "Książka z kubkiem herbaty – czytamy i polecamy!"

Konkurs przeprowadzony będzie na blogu: http://podejmijwyzwanieczytelnicze.blogspot.com.

Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu przynajmniej jednej, wartej polecenia książki, którą będzie można powiązać z podawanymi cyklicznie na blogu hasłami.

Książkę można zarekomendować poprzez:

-       film: zadanie polega na nakręceniu związanego z książką filmu/spotu reklamowego
(od 1 do 3 minut), opublikowaniu go na portalu YouTube oraz zamieszczeniu linku do filmu w komentarzu do posta z hasłem

i/lub

-       tekst: zadanie polega na zamieszczeniu pod opublikowanym na blogu hasłem wpisu zawierającego rekomendację lektury (od 70 do 150 wyrazów).

Nagrody rzeczowe otrzymają autorzy najciekawszego filmu i najlepszego tekstu powiązanego z podanym wyzwaniem. Na zakończenie konkursu przyznane zostaną dwie nagrody - za największą liczbę filmów i za największą liczbę tekstów.

Zachęcamy do zapoznawania się z Regulaminem konkursu.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 31 października 2017 r. poprzez formularz on-line.

Nadesłały: Katarzyna Drogoś, Ewa Piątek,

PBW w Katowicach, e-mail: opracowanie@pbw.katowice.pl.