2017-10-20 Konferencja „Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły” w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

Dnia 10.10. 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się szkolenie dla nauczycieli pt.: „Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły”. Jest to jeden z  wyznaczonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/2018.
Jako pierwsza wystąpiła p. Katarzyna Łada – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce, która przedstawiła istotę procesu wychowania, zasygnalizowała też o czym warto pamiętać wychowując. Zaprezentowała także wartościowe programy edukacyjne „Przyjaciele Zippiego i „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”.Następnie referat wygłosiła p. Izabela Edyta Dąbrowska – dr nauk humanistycznych, pedagog Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, która mówiła o działaniach pedagoga szkolnego wpisujących się w konglomerat wychowawczej funkcji szkoły.W szkoleniu wystąpiła również p. Agnieszka Zera-Gwara – pracownik Kuratorium  Oświaty w Ostrołęce, która omówiła funkcję wychowawczą placówek oświatowych w świetle aktualnych przepisów prawa.
W spotkaniu głos zabrała także p. Alina Ambroziak – dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce, która w swoim wystąpieniu omówiła działania podejmowane przez tę placówkę w celu wzmacniania wychowawczej roli szkoły.
Na zakończenie wystąpiły p. Anna Owczarek i p. Małgorzata Liszewska z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce, które zaprezentowały działania biblioteki wspierające wychowawczą rolę szkoły.
Szkolenia dla nauczycieli dotyczące priorytetów polityki oświatowej państwa weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce. Tegoroczne było organizowane po raz piąty.