2017-12-23 "Dialogi Biblioteczne" - zapraszamy do lektury najnowszego numeru

Dwudziesty zeszyt "Dialogów Bibliotecznych" otwierają teksty nawiązujące do bieżących wydarzeń z życia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach – VII konferencji regionalnej z  cyklu Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł oraz jubileuszu 60-lecia naszej jaworznickiej filii.

W dziale Sieciow@nie kontynuujemy temat bezpłatnych narzędziach internetowych, które mogą być przydatne w działaniach na rzecz promocji biblioteki i pracy dydaktycznej  z uczniami. Tym razem przybliżamy Państwu zasady korzystania z aplikacji FreeOnlinePhotoEditor oraz Puzzli Online.

Polecamy także pozostałe materiały, wypracowane w toku codziennej praktyki bibliotekarskiej – artykuł o zajęciach promujących czytelnictwo wśród młodzieży, konspekty oraz zestawienie bibliograficzne nawiązujące do szóstego kierunku polityki oświatowej państwa (Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty).

Pełną zawartość najnowszego numeru udostępniono pod adresem: http://katowice.pbw.katowice.pl/dialogi/dialogi_20.pdf.

Zapraszamy do lektury.

Nadesłała: Anna Marcol, PBW w Katowicach.