2018-01-10 Szkolenie dla bibliotekarzy z serwisów POLONA/2miliony i ACADEMICA

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku serdecznie zaprasza bibliotekarzy z województwa pomorskiego na bezpłatne szkolenie z serwisów POLONA/2miliony i ACADEMICA, które odbędzie się 18 stycznia 2018 w godzinach 10.00 – 14.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, al. Gen. J. Hallera 14. Szkolenie obejmie omówienie obydwu serwisów oraz możliwości korzystania z nich, a poprowadzi je specjalista z Biblioteki Narodowej Iwo Hryniewicz.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o zapisywanie się na stronie https://pbwgdansk7.evenea.pl/.

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa udostępnia w tym serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, pozwalających uzyskać najwyższą jakość.

ACADEMICA to innowacyjny system wypożyczania elektronicznych wersji książek i czasopism, który daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróżowania do Warszawy. W zasobach ACADEMIKI znajduje się obecnie ponad 2,2 mln publikacji.