2018-03-24 Uczniowie ze specjalnymi potrzebami i z niepełnosprawnością w edukacji włączającej - warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

15.03.2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się warsztaty na temat ,,Uczniowie ze specjalnymi potrzebami i z niepełnosprawnością w edukacji włączającej ‘’, które poprowadziła pani Danuta Momot-konsultant do spraw szkolnictwa specjalnego i integracyjnego ODN Łomża.
Edukacja włączająca to propozycja modelu edukacji uwzględniającego różnorodność uczniów i uczennic korzystających z placówek edukacyjnych i funkcjonujących w systemie edukacji formalnej.
Edukacja włączająca oparta jest na społecznym modelu postrzegania niepełnosprawności, który uznaje, iż przyczynami niepełnosprawności są między innymi tworzone przez społeczeństwo bariery społeczne, ekonomiczne, prawne i organizacyjne.
Celem warsztatów było wyposażenie uczestników w wiedzę pozwalającą na prowadzenie lekcji z uczniami na tematy związane z niepełnosprawnością. Uczestnikom zaprezentowane zostały przykładowe rozwiązania pokazujące,że niepełnosprawność to inne odczuwanie, postrzeganie a czasem także inne rozumienie świata.