2018-04-03 "Lektury przy planszy, czyli o tym, jak wykorzystać gry na lekcji języka polskiego". PBW w Katowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy na ostatnie spotkanie z cyklu "W jaki sposób czytam, bo muszę zamienić na czytam, bo lubię".

Zajęcia poprowadzi Pani Magdalena Góra – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudzie Śląskiej, autorka bloga - Belferka w sieci.

Podczas spotkania pokażę Państwu kilka ciekawych gier planszowych, które można wykorzystać podczas omawiania lektur szkolnych i rozwijania kompetencji językowych na każdym poziomie edukacji. Chciałabym także podzielić się moimi pomysłami na dostosowanie gier do warunków szkolnych. Lekcje, które zaproponuję, mogą być wprowadzeniem w lekturę lub jej podsumowaniem. Będziecie Państwo mieli okazję sami stworzyć materiały edukacyjne, które - mam nadzieję - okażą się  inspirujące i przydatne w Państwa praktyce dydaktycznej.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2018 r., w godz. 15.15-16.45 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach przy ulicy Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7 (sala 41).

Na zgłoszenia czekamy do 17 kwietnia 2018 r.

> Formularz zgłoszenia on-line <

Szczegółowych informacji udzielają: