2018-04-05 Konkurs fotograficzny " Do twarzy ci z Niepodległą"

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi organizuje konkurs fotograficzny " Do twarzy ci z Niepodległą" dla uczniów szkół podstawowych klas 4-7, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Łodzi.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału, na laureatów czekają nagrody. Celem konkursu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pogłębienie wiedzy o jej historii,
kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozumienia patriotyzmu w swoich "małych ojczyznach" (regionie, mieście, osiedlu, szkole). Zadaniem uczniów jest wizualizacja własnego poczucia patriotyzmu na fotografii, ukazanie dumy z bycia Polakiem, Łodzianinem etc.
Od samego autora zależy interpretacja tematu i niekoniecznie musi zamieszczać na zdjęciu swój wizerunek – co może sugerować tytuł konkursu.
Termin nadsyłania prac – do 27.04.2018 r., obrady jury, ogłoszenie wyników – 07.05.2018 r.
Wręczenie nagród rzeczowych nastąpi podczas Nocy Muzeów, 19 maja 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi.

Regulamin dostępny pod adresem: pbw.lodz.pl.