2018-04-18 „Wszystkie moje mamy” – relacja ze spotkania autorskiego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej

We wtorek, 10 kwietnia 2018 r., w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie z Renatą Piątkowską, popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pochodząca z Bielska-Białej pisarka opowiadała uczniom bielskich szkół podstawowych o Irenie Sendlerowej, bohaterce swej książki pt. „Wszystkie moje mamy”. Fragmenty książki przepięknie odczytała pani Elżbieta Malwina Kożurno, profesjonalna lektorka, która na co dzień współpracuje z autorką.

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendlerowej, co jest szczególnym wyrazem uznania dla tej Polki, która uratowała od zagłady 2500 żydowskich dzieci. Za swoje zasługi została uhonorowana wieloma odznaczeniami, z czego najważniejsze to Medal Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, Order Orła Białego, dzieciom zawdzięcza natomiast Order Uśmiechu.

W spotkaniu poświęconym Jej pamięci wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego z Bielska-Białej. Była to dla nich doskonała lekcja historii. Na zakończenie znakomita pisarka podpisywała książki i pozowała do pamiątkowych zdjęć ze swoimi młodymi czytelnikami.

Zdjęcia ze spotkania:

Nadesłała: