2018-04-18 "Dolny Śląsk - patriotyzm lokalnie malowany" - konkurs w DBP we Wrocławiu

Jak co roku w maju obchodzone są Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Zachodnich. Z tej okazji Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego organizuje konkurs pt. Dolny Śląsk - patriotyzm lokalnie malowany.

Realizatorem konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu wraz z filiami. Głównym zamierzeniem imprezy jest pogłębienie wiedzy o Dolnym Śląsku, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozumienia patriotyzmu w swoich "małych ojczyznach" (regionie, mieście) oraz budowanie i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci w kontekście dziedzictwa kulturowego regionu.

Konkurs jest adresowany do wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska.
Proponowane kategorie i zadania:

- wychowanków przedszkoli zapraszamy do wykonania okolicznościowego plakatu,
- uczniów klas 1-4 szkół podstawowych prosimy o zaprojektowanie pocztówki nawiązującej do tematu,
- uczniów klas 5-7 szkół podstawowych zachęcamy do napisania listu o życiu osadników na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne TUTAJ

Nadesłała:
Beata Malentowicz