2018-05-02 Szkolenie z Małgorzatą Swędrowską w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku–Białej

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w  Bielsku-Białej serdecznie zaprasza na szkolenie/ warsztaty "Książki pachnące wrażeniami – zachwycające lektury i czytanie wrażeniowe z dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi" zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie poświęcone tematyce książki i czytania wśród najmłodszych adresowane jest szczególnie do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, polonistów, nauczycieli bibliotekarzy, jak też pedagogów szkolnych oraz wychowawców świetlic. Zapraszamy też osoby pracujące z dziećmi oraz zainteresowane w promowaniu wśród nich książki i czytelnictwa.

Szkolenie poprowadzi Małgorzata Swędrowska – przyjaciel książki, wykładowca na UAM w Poznaniu, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, autorka koncepcji czytania wrażeniowego. W 2016 nominowana przez polską sekcję IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa. W 2018 otrzymała nagrodę Pegazik za konsekwentne i  innowacyjne upowszechnianie czytelnictwa na warsztatach oraz w publikacjach dla dzieci i dorosłych.

Szkolenie/warsztaty odbędą się 15 maja 2018 r. (wtorek) w godzinach od 14.30 – 17.30 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku – Białej, ul. Komorowicka 48.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja za pośrednictwem formularza on-line:

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Nadesłał:
Wydział Współpracy ze Środowiskiem