2018-09-19 Dolnośląski Festiwal Nauki w DBP we Wrocławiu

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu po raz pierwszy uczestniczy we wspaniałym święcie nauki jakim jest Dolnośląski Festiwal Nauki. W zamierzeniach Festiwal Nauki ma być wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Nasza biblioteka dołączyła do zacnego grona i zorganizowała zajęcia dla uczniów:

- 21.09.2018 - Opowieści pisane historią - warsztat z tekstem dla uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej

- 24.09.2018 - Ku niepodległości - warsztat w oparciu o źródła oraz materiały dotyczące genezy II Rzeczypospolitej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych

- 25.09.2018 - Zagadki Niepodległości - gra edukacyjna dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych

- 26.09.2018 - W labiryncie tajemnic biblioteki - gra edukacyjna dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

Wszystkie zajęcia nawiązują do hasła przewodniego tegorocznego festiwalu, czyli 100. rcznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nadesłała:
Beata Malentowicz, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu