2018-10-28 „ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka” - warsztaty plastyczne w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

11 października 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się warsztaty plastyczne które przeprowadziła Pani Agnieszka Łońska – przedstawicielka firmy ASTRA.

Szkolenie zostało zorganizowane zgodnie z realizacją kierunku polityki oświatowej państwa na rok 2018/2019 Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.

Warsztaty skierowane były do nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, pracowników świetlic oraz bibliotek, pracowników domów kultury i innych ośrodków rekreacyjno-kulturowych dla dzieci.

Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy zapoznali się z technikami plastycznymi takimi jak rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne z wykorzystaniem produktów firmy ASTRA. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoliło nauczycielom zwiększyć swoje kwalifikacje pedagogiczne w zakresie zajęć plastycznych, a także pokazało, jak pozytywnie wpływać na rozwój artystyczny dzieci.

Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Ukończenia Szkolenia, prezent, w skład którego wchodzą wybrane produkty plastyczne marki ASTRA oraz inspirujący poradnik, w którym znajduje się wiele praktycznych rozwiązań plastycznych. Oprócz podarunków od firmy ASTRA uczestnicy otrzymali zestawienie bibliograficzne książek i artykułów z czasopism dostępnych w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce pt.: „Kreatywność, samodzielność i innowacyjność w edukacji”. Warsztatom towarzyszyła również wystawa książek poświęcona temu tematowi.

Spotkanie było bardzo inspirujące, twórcze oraz rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Uczestnicy szkolenia wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni i zapewnili, że chętnie wykorzystają poznane pomysły w pracy z dziećmi.

Fotorelacja z warsztatu: http://bp.ostroleka.pl/2018/10/19/astra/

Nadesłała: