2018-12-11 Bajkopisarka w wałbrzyskiej filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu

Dnia 07.12.2018 w wałbrzyskiej filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu miało miejsce spotkanie autorki książki „Baje, bajki – rymowanki” z uczniami klas I-II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Wałbrzychu. Duże zainteresowanie wzbudziły nie tylko prezentowane utwory dla dzieci, ale także i fakt, że Pani Irena Raszka na co dzień pracuje od osiemnastu lat w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a wiersze zaczęła pisać trzy lata temu. Jak sama przyznała, do tej pory napisała około 2 tysiące wierszyków, takich dłuższych i zupełnie króciutkich.
Do pisania zachęcają wałbrzyską bajkopisarkę znajomi, siostra oraz wnuki, które są także niejednokrotnie – wraz z innymi dziećmi - ilustratorami utworów zamieszczanych w książkach. Ponadto publikacja „Baje, bajki – rymowanki” otrzymała do tej pory dużo pochlebnych recenzji od odbiorców tych małych i całkiem dużych, co sprawia, że autorka przygotowuje już kolejne wiersze do druku i  planuje wydanie następnych bajek.
Oczywiście odbiór uczniów, którzy spotkali się w wałbrzyskiej filii DBP we Wrocławiu z bajkopisarką był pozytywny, a czytane wiersze wzbudziły dużo emocji wśród dzieci. Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki poczęstunek, a dodatkowo każda klasa książkę „Baje, bajki – rymowanki” wraz z dedykacją. Warto też podkreślić, że Pani Irena Raszka znalazła się wśród sześciu osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, którym Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej przyznał stypendium na rok 2018.
Miło było nam gościć wałbrzyską bajkopisarkę w grudniowe przedpołudnie w bibliotece pedagogicznej. Liczymy na kolejne spotkania.

Nadesłała:
Ewa Bochynek