2019-01-02 Rok Niepodległej. Powstaje ósmy rocznik „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2018/2019 Rokiem Niepodległej. Do tematyki obchodów będzie nawiązywał ósmy rocznik „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”. Ukaże się we wrześniu 2019 roku, stanowiąc ich podsumowanie.

Zasadnicza część numeru zostanie podzielona na dwie części tematyczne – Historia w chmurze oraz Biblioteki dla Niepodległej. Przewidujemy publikację artykułów i materiałów o źródłach wiedzy historycznej związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę (zasoby cyfrowe, strony internetowe instytucji, bibliografie regionalne). Zachęcamy także do podzielenia się scenariuszami organizowanych zajęć i konkursów oraz sprawozdaniami i relacjami z obchodów Roku Niepodległej w bibliotekach.

Zapraszamy do współpracy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz inne osoby zainteresowane. Chętnie opublikujemy Państwa teksty na łamach biuletynu.

Gotowe artykuły prosimy przesyłać do końca kwietnia 2019 roku na adres biuletyn.bnb@gmail.com.

Poprzednie wydania czasopisma oraz wskazówki dla autorów można znaleźć na stronie http://bnb.oeiizk.waw.pl/.

Anna Marcol

Redakcja BNB