2019-01-18 "Manga w różnych zawodach". III Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Mangaka’s Art "Manga w różnych zawodach", który został objęty jej honorowym patronatem.

Konkurs jest organizowany od siedmiu lat. Od 2017 roku ma rangę wojewódzką. Jego podsumowanie odbywa się podczas "Dnia Japońskiego", któremu towarzyszą liczne atrakcje nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Prace konkursowe są oceniane przez profesjonalnych rysowników ze Śląskiego Klubu Fantastyki ("Sekcję 9" zajmującą się szeroko pojętą kulturą Japonii).

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu (ul. Korczoka 98, 41-806 Zabrze). Prace konkursowe należy przesyłać na adres szkoły lub dostarczać osobiście do 8 marca 2019 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.

Załączniki:

Nadesłała: Anna Marcol, PBW w Katowicach.