2019-03-02 Marzec z TIKiem w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu

W ramach realizacji kierunków rozwoju polityki oświatowej - Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji (20 marca) zapraszamy na marcowe warsztaty z TIKiem.

- 7.03.2019 - Genialny pomysł w Genial.ly
Podczas warsztatu uczestnicy poznają program do tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych. Wystarczy przygotować jeden slajd z odnośnikami do stron, gier czy aplikacji. Można stworzyć tutorial, prezentację - a w nich dodawać zdjęcia, filmy, gry. I tylko jeden kod QR poprowadzi dzieci do tych zasobów.

- 13.03.2019 - Apki w klasie
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać smartfon i tablet jako narzędzia dydaktyczne. Poznają także aplikacje mobilne, które pomogą zaktywizować uczniów oraz uatrakcyjnić lekcje np. do tworzenia plakatów, interaktywnych pocztówek, chmur wyrazowych czy do zabawy w quizy.

- 20.03.2019 - Programowanie jest łatwe – uczymy najmłoszych kodowania i logicznego myślenia
Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z zasadami nauczania programowania jako rozwiązywania problemów na bazie logicznego i algorytmicznego myślenia. Następnie wybiorą środki dydaktyczne i poznają dostępne aplikacje cyfrowe, ponadto wykorzystają gotowe oraz przygotują własne pomysły i materiały dydaktyczne dostosowane do wieku ucznia.

- 26.03.2019 - Rozszerz rzeczywistość
Podczas warsztatu uczestnicy poznają możliwości rozszerzonej rzeczywistości w edukacji, wykorzystają praktycznie wybrane darmowe aplikacje z Technologią AR dostępne na urządzenia mobilne, które wspomagają zdobywanie wiedzy o otaczającym nas świecie już u dzieci na poziomie szkoły podstawowej.

Warsztaty są nieodpłatne. Czas trwania - 13.00-15.00. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy online - TUTAJ

Nadesłała:
Beata Malentowicz