2019-03-11 Warsztaty "PUS, czyli Pomyśl - Ułóż - Sprawdź" w Katowicach

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także nauczycieli świetlic, pedagogów szkolnych i logopedów na warsztaty PUS, czyli Pomyśl - Ułóż – Sprawdź.

Warsztaty oparte są na pomocach oraz materiałach edukacyjnych i terapeutycznych Wydawnictwa EPIDEIXIS. Ich celem jest przybliżenie uczestnikom zasad edukacji przez zabawę oraz zaproponowanie praktycznych sposobów rozwijania koncentracji i logicznego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość zapoznania się m. in. z Systemem Edukacji PUS oraz wieloma innymi pomocami i materiałami. Dowiadują się, jak wykorzystywać je w procesie edukacji i w ramach terapii, a także jak dostosowywać je do możliwości i potrzeb dzieci, w tym dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W programie:

• sposoby wspierania koncentracji i rozwoju logicznego myślenia, w tym elementy kodowania;
  • sposoby wspierania nauki czytania, zainteresowania językiem i książką;
  • sposoby wspierania nauki liczenia i rozwoju umiejętności matematycznych.

Zajęcia poprowadzi Pani Dorota Marcinkowska z Wydawnictwa EPIDEIXIS.

Spotkanie odbędzie się 26 marca 2019 r., w godz. 15.30-17.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Katowicach przy ulicy Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7 (sala 85).

Zgłoszenia do dnia 25 marca 2019 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Formularz zgłoszenia on-line

Szczegółowych informacji udzielają: