2019-03-12 Kursy e-learningowe na platformie Moodle w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy typu e-learning dostępne na platformie Moodle. Kurs „Organizacja i funkcjonowanie biblioteki szkolnej” przeznaczony jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać m.in. funkcje i zadania, podstawy prawne działalności bibliotek szkolnych, dokumentację biblioteczną, status prawny nauczyciela bibliotekarza.
Kurs „Interaktywne filmy z Edpuzzle” przybliża narzędzie do tworzenia i personalizacji filmów Edpuzzle, dostosowanych do różnorodnych zajęć. Filmy można pobrać z szerokiej bazy dostępnych w programie filmów bądź wgrać własny a następnie edytować, dostosowując go do swoich potrzeb. Program można zastosować do nauki języków obcych, do sprawdzenia znajomość tematu lekcji poprzez zastosowanie quizu, w modelu tzw. odwróconej klasy, jako zadanie domowe dla uczniów, itp.
„Filmy animowane w Biteable” to kurs z pomocą którego można stworzyć w zaledwie kilka minut ciekawy film animowany. W aplikacji Biteable można zareklamować bibliotekę, szkołę, wydarzenie szkolne; zapowiedzieć nowości biblioteczne; przedstawić sprawozdanie z wycieczki, imprezy szkolnej (bibliotecznej), zrecenzować film lub książkę, itp.
Kursy wymagają utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego. Szczegóły na platformie: http://moodle.bpciechanow.edu.pl/

Informację nadesłała:
Bożena Lewandowska