2019-03-20 Regionalny konkurs „Jestem jak Leonardo da Vinci”.

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku wraz ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku zorganizowały regionalny konkurs „Jestem jak Leonardo da Vinci”. Był on jednym z elementów projektu pod taką samą nazwą. Konkurs był skierowany do uczniów szkół z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego.
Klasy I-III szkół podstawowych miały za zadanie wykonanie rzeźby z dowolnego materiału. Hasło pracy w tej grupie wiekowej brzmiało: „Rzeźbię jak Leonardo da Vinci”.
Klasy IV-VI pracowały pod hasłem: „Jestem wynalazcą jak Leonardo da Vinci”. Ich zadaniem było stworzenie miniwynalazku/konstrukcji.
„Współczesny Leonardo da Vinci to ja” było mottem prac uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Ta grupa miała przygotować prace plastyczne w formacie A3.
Na konkurs wpłynęło 41 prac wybranych w eliminacjach szkolnych. Komisja konkursowa podkreślała ogromną kreatywność młodych twórców.
Ogłoszenie wyników odbyło się 18 marca 2019 r.
Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie:

Informację nadesłała:

Jolanta Sieczkowska