2019-03-31 Nauka przez zabawę w Bibliotece Pedagogicznej w Jeleniej Górze

19 maca 2019 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, którzy wzięli udział w grze edukacyjnej "Biblioteka pełna tajemnic". Jako Tropiciele Bibliotecznych Tajemnic rozwiązywali zadania (zagadki, szyfry, ukryte tytuły, ukryte książki, komputerowe puzzle), dzięki którym zdobyli wiadomości na temat budowy książki i jej twórców, a także na temat biblioteki – działów i rodzajów gromadzonych dokumentów.

Gra została przygotowana z wykorzystaniem TIK, m. in. aplikacji LearningApps i programu Tagxedo do tworzenia chmur wyrazowych, a jej głównym celem było promowanie książki, biblioteki i czytelnictwa. Wszystkie tajemnice zostały odkryte, a gracze przy tym doskonale się bawili.

Nadesłała:
Barbara Rdzanek