2019-03-31 Festiwal Aktywnych Książek - warsztaty dla uczniów w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w Dolnoślaskiej Bibliotece Pedagogicznej odbędą się zajęcia dla uczniów pod wspólnym tytułem Festiwal Aktywnych Książek:

1. Dla uczniów klas 1-4 warsztat Stwórz swojego e-bookaPodczas zajęć przy komputerach uczniowie opracują swoją książeczkę elektroniczną - będą autorami teksu i twórcami szaty graficznej. Mogą stworzyć dowolną opowieść: świąteczną bajkę, wakacyjną przygodę, podróż w nieznane itd.

2. Dla uczniów klas 5-7 warsztaty:

Zagraj w kości i stwórz opowieść. Podczas zajęć uczniowie pracując w małych zespołach stworzą własną opowieść - tekst i ilustracje, tyle tylko, że inspiracją będzie dziewięć piktograficznych kości rzuconych na początku zajęć... a wcześniej porozmawiamy o roli ilustracji w książce,

Legalnie w sieci - "na legalu znajdź kota". Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jak korzystać z utworów na licencjach Creative Commons oraz wykonają swoją własną, niepowtarzalną okładkę do książki, przy komputerach, wykorzystując znalezione przez siebie grafiki na licencjach CC.

3. Spotkanie autorskie Baśniowy Wrocław z Włodzimierzem Ranoszkiem. Spotkanie adresowane jest do uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej. Baśniowy Wrocław to połączenie nietypowego przewodnika turystycznego ze zbiorem opowiadań, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Opowiadania oparte są na legendach i historii Wrocławia oraz Masywu Ślęży, zawierają jednakże wiele szerszych odniesień zarówno do historii Polski jak i do współczesności. Wszystkie opowiadania łączy ze sobą wątek wrocławskich krasnoludków, które, jak się okazuje, miały bardzo znaczący wpływ na dzieje miasta a nawet świata. Książka jest bogato ilustrowana ilustracjami Anny Pawlak i fotografiami Marcina Mazurkiewicza, wydało ją wrocławskie Wydawnictwo PLAN.

Na wszystkie spotkania obowiązuję zapisy. Więcej informacji TUTAJ

Nadesłała: