2019-05-13 Majowy przegląd recytatorski w wałbrzyskiej Filii DBP we Wrocławiu

09.05.2019 roku w wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu odbył się przegląd recytatorski wierszy dla dzieci zatytułowany „Baje, bajki, rymowanki” zorganizowany w ramach współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 w Wałbrzychu.

Uczniowie klas I-II biorący udział w tym przedsięwzięciu wykazali się dużymi zdolnościami w interpretacji wybranych utworów poetyckich. Warto zauważyć, że Pani pedagog Emilia Michalak, która czuwała nad małymi artystami, uspokajała oraz wspierała przed występem, rzadko pełniła rolę suflera, chociaż była dobrze przygotowana do takiej roli, miała teksty wierszy, które dzieci wybrały i jeśli tylko trzeba byłoby podpowiedzieć słówko, albo i dwa słówka, na pewno pospieszyłaby z pomocą, ale często wystarczyło tylko spojrzeć w kierunku Pani pedagog i wszystko było dalej dobrze. Ot, można stwierdzić, że był to taki mały przystanek interpretacyjny, dłuższy oddech. Wszyscy swoje teksty opanowali pamięciowo bez zastrzeżeń. Należą się pochwały! Komisja przeglądu recytatorskiego złożona zarówno z reprezentacji szkoły, jak i przedstawicieli biblioteki pedagogicznej miała duży problem z wybraniem najlepszych recytacji. Dlatego zadecydowano, że zostaną przyznane trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Natalia Betlejewska (klasa II A) oraz Dominik Szpara (klasa I B i Natan Ott ( klasa I B). Dyplomy i nagrody książkowe przygotowano nie tylko dla wyróżnionych uczniów, ale dodatkowo dla wszystkich uczestników przeglądu recytatorskiego. Trójka wyróżnionych uczniów otrzymała po dwie książki, a pozostali po jednej. A po emocjach związanych z recytacją, deklamacją, interpretacją przyszedł czas na słodkie małe co nieco.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom przeglądu recytatorskiego. Ponadto dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5 w Wałbrzychu i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Nadesłała:

Ewa Bochynek, Kierownik Filii w Wałbrzychu