2019-05-28 Kwietniowi Antypiraci tworzą swój kodeks w Bibliotece Pedagogicznej KPCN we Włocławku

Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku napływają relacje z działań przeprowadzonych w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci, którą portal e-pedagogiczna.pl objął patronatem medialnym.

W tym roku finał Antypiratów przypadł w niesprzyjającym dla nas terminie (23-26 kwietnia był strajk w szkołach). W związku z tym antypirackie działania rozciągnęły się w czasie. Część szkół realizowała działania w Tygodniu Bibliotek (8-15 maja).

Nauczyciele i uczniowie wykazali się po raz trzeci kreatywnością w przygotowaniu działań. W tym roku ich efektem było opracowanie Kodeksu Antypirata, który dba o wizerunek. Każdy kodeks wykonany jest inną techniką i uwzględnia wiele aspektów odpowiedzialnego korzystania z informacji i budowania swojego medialnego wizerunku.

Uczestnicy akcji zadbali też o medialną promocję swoich działań. Informacje o przeprowadzonej akcji ukazały się na stronach internetowych szkół oraz w lokalnych mediach w różnych miejscach całej Polsce.

Uczestnictwo w akcji jest innowacyjną formą rozwijania wymienionej przez Radę Europy jako pierwsza z kluczowych kompetencji - rozumienie i tworzenie informacji.

Nadesłała:
Anna Puścińska