2019-07-02 Nowe "Dialogi" w nowej odsłonie!

"Dialogi Biblioteczne" są półrocznikiem wydawanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach. W latach 2008-2018 ukazywały się jednocześnie w wersji papierowej i elektronicznej. Od 2019 roku są publikowane wyłącznie w Internecie.

Zadaniem półrocznika jest wspomaganie pracy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Jego główne obszary tematyczne koncentrują się wokół:

• wymiany doświadczeń zawodowych i dzielenia się dobrymi praktykami,
  • prezentacji działalności bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz przeglądu wybranych działań realizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy,
  • polecania przydatnej literatury,
  • informowania o konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach adresowanych do nauczycieli bibliotekarzy,
  • popularyzacji ważnych rocznic i obchodów (regionalnych, ogólnopolskich), patronów poszczególnych lat oraz kierunków polityki oświatowej państwa,
  • wspomagania w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Najnowszy numer udostępniliśmy pod adresem: https://pbw.katowice.pl/dialogi/dialogi_23.pdf.

Zapraszamy do lektury!

Nadesłała: A.Marcol, PBW w Katowicach.