2019-07-08 Zaczytane przedszkola - program Biblioteki Wojewódzkiej WOM w Gorzowie Wlkp.

W czerwcu br. zakończyła się realizacja, skierowanego do przedszkoli z Gorzowa i powiatu gorzowskiego programu Czytanie na drugie śniadanie. Program, którego celem było przede wszystkim wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, w  swoich założeniach opierał się na korzyściach płynących z codziennego, głośnego czytania dzieciom.

Realizacja programu rozpoczęła się we wrześniu 2018 r. Zgłosiło się do niego 12 przedszkoli z Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego. Udział w programie zakładał przeprowadzenie kilku działań, m.in. wprowadzenie do harmonogramu dnia codziennego głośnego czytania w każdej grupie przedszkolnej, przeprowadzenia co najmniej 3 spotkań czytelniczych i co najmniej 1 akcji czytelniczej.

Przedszkola, które brały udział w programie zaprezentowały bogaty wachlarz działań czytelniczych, wykazały się współpracą nie tylko z rodzicami, ale również z instytucjami. Za swoją pracę i zaangażowanie otrzymały dyplomy i certyfikaty ZACZYTANEGO PRZEDSZKOLA. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Inicjatorką i realizatorką programu Czytanie na drugie śniadanie jest Anna Giniewska z BP.

Nadesłała:
Anna Giniewska, Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp.