2019-08-23 Narodowe Czytanie 2019 w wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu

Dnia 7 września 2019 roku (sobota) w godzinach 10.00-13.00 zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu 2019, które odbędzie się w siedzibie wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu (Rynek 6, II piętro, sala nr 15).

Tegoroczną akcję otworzy wykład Pani Profesor Jagody Mazur na temat cech charakterystycznych nowelistyki polskiej przełomu XIX i XX wieku. Wybrane utwory czytać będą zaproszeni nauczyciele z wałbrzyskich szkół i placówek oświatowych. Dodatkowo przedsięwzięciu towarzyszyć będzie przygotowana wystawa tematyczna książek zatytułowana „Znane polskie nowele dawniej i dziś”. Ponadto na rok szkolny 2019/2020 w ofercie wałbrzyskiej biblioteki pedagogicznej dla uczniów szkól podstawowych i  ponadpodstawowych przygotowane zostały zajęcia z edukacji czytelniczej, których temat brzmi: „Piękno i aktualność polskich nowel”. Zapraszając do udziału w tej wrześniowej akcji prosimy zainteresowanych o przybycie z egzemplarzami wybranych nowel, aby chętni mogli otrzymać okazjonalny stempel  pieczęci z Kancelarii Prezydenta RP. Zatem spotkajmy się przy wspólnym czytaniu w wałbrzyskiej bibliotece pedagogicznej.

Nadesłała:
Ewa Bochynek