2019-09-12 Portret naszego Papieża Jana Pawła II - konkurs w DBP we Wrocławiu

Podczas drugiego dnia 82. posiedzenia Sejmu posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2020 r. Uhonorowany został m.in. św. Jan Paweł II. W październiku mija kolejna rocznica pontyfikatu Ojca Świętego. Wydział Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs Portret naszego Papieża Jana Pawła II. Realizatorem konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.

Wybór Jana Pawła II to nie przypadek, o tym jak ważne miejsce zajmuje w sercach Polaków wiemy wszyscy. Nauki naszego Papieża, jego przesłanie i filozofia życia, popularyzowane wartości są niezwykle ważne i konieczne upamiętnienia.

Zachęcamy Państwa i uczniów Państwa placówki do wzięcia udziału w konkursie, w którym uczniowie zapoznają się z jednym z najważniejszych wyróżników pontyfikatu Papieża JP II, czyli Jego pielgrzymek. Poza ciekawą wiedzą rozwiną także swoje kompetencje twórcze, osobiste i społeczne.

Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna dotycząca wydarzeń wybranej podróży apostolskiej Ojca Świętego. Konkurs trwa od 9 września do 18 października.

Informacje o konkursie są dostępne na stronie: https://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/wroclaw/wroclaw-wydarzenia/2158-konkurs-portret-naszego-papieza-jana-pawla-ii

W imieniu Wydziału Edukacji UMWD oraz DBP we Wrocławiu serdecznie zapraszam – Konkurs Portret naszego Papieża Jana Pawła II – rozmawiamy o ważnych sprawach.

Nadesłała:
Beata Malentowicz, DBP we Wrocławiu