2019-10-23 Relacja z otwarcia Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Milówce

W ostatni dzień września br. w Milówce oficjalnie otwarto nową siedzibę Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Biblioteka pozostała przy ul. Dworcowej, przeniosła się jednak bliżej centrum, pod nr 3, w gościnne progi Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. Nowa lokalizacja to większa przestrzeń i nowe możliwości dla czytelników, a jednocześnie instytucja nadal pozostaje blisko nauczycieli i rodziców spełniając swoją misję: dostęp do źródeł wiedzy i informacji edukacyjnej kształcących się i dokształcających nauczycieli i osób kształcących się ustawicznie. Warto podkreślić, że Filia PBW w Milówce jest nie tylko jedyną filią biblioteki wojewódzkiej działającą na terenie wiejskim na Śląsku ale również w całej Polsce.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Robert Piętka - Wójt Gminy Milówka, Stanisław Kucharczyk - Wicestarosta Żywiecki, Jacek Szczotka - Wicekurator Oświaty, Andrzej Widzyk - Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu, , Andrzej Maciejowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce, Dorota Omyła - Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Milówce, Cecylia Dunat – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce, w którym to biblioteka była usytuowana w ostatnich latach.

W części oficjalnej nie zabrakło podziękowań dla osób zaangażowanych w projekt i życzeń pomyślności oraz owocnej pracy w nowej lokalizacji złożonych na ręce kierownika Filii – Aliny Jędrzkiewicz oraz Anny Niemiec-Warzechy – dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Zaprezentowano krótką prezentację z dotychczasowej działalności Filii i dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Zwieńczeniem wydarzenia był poczęstunek, który był okazją do rozmów i wymiany myśli w sympatycznej atmosferze.
Od 1 października biblioteka rusza dla wszystkich użytkowników – zapraszamy serdecznie!

Nadesłała:
Magdalena Marczyńska
Wydział Współpracy ze Środowiskiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej