Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    Mapa strony    RSS

2019-12-09 Serdeczne podziękowania dla Pani Aldony Zawałkiewicz - Redaktor Naczelnej serwisu Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP

Szanowna Pani

Aldona Zawałkiewicz

Redaktor Naczelna Elektronicznej Biblioteki Pedagogicznej SBP

Proszę przyjąć nasze serdeczne podziękowania za wieloletnią, społeczną pracę na rzecz rozwoju serwisu Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP oraz Pani liczne pomysły i osiągnięcia, które przekładały się na sukces całego zespołu. Dzięki Pani ogromnej wiedzy fachowej, chęci dzielenia się dobrymi praktykami i doskonałym umiejętnościom organizacyjnym zawsze mogliśmy liczyć na Pani pomoc i wsparcie.

Była Pani inicjatorem wielu przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju bibliotek pedagogicznych i szkolnych w całej Polsce. Pracowała Pani w komitecie organizacyjnym i pełniła funkcję sekretarza ogólnopolskiej konferencji Nowy wizerunek bibliotek pedagogicznych: komputeryzacja – komunikacja – współpraca (Warszawa, 2004 r.). W latach 2010-2013 była Pani współorganizatorką trzech cykli konferencji na temat technologii informacyjno-komunikacyjnych (Czy biblioteka może być cool?, Mobilna edukacja w XXI wieku, Cyfrowa szkoła, czyli jaka?), które odbyły się wielu bibliotekach pedagogicznych w całej Polsce. Była Pani inicjatorką, autorką projektu i koordynatorką cieszących się uznaniem w środowisku bibliotekarskim e-learningowych kursów: Język angielski dla bibliotekarzy oraz Infobrokering i zarządzanie informacją. Systematycznie organizowała Pani szkolenia dla członków zespołu, m.in. na temat: Otwartych Zasobów Edukacyjnych, wyszukiwania informacji w sieci, narzędzi do tworzenia komiksów, filmów edukacyjnych, tworzenia multimedialnych pomocy dydaktycznych, tablicy interaktywnej, budowania zespołu, poprawnego redagowania komunikatów prasowych i internetowych oraz badania adresatów biblioteki.

Przekazuje Pani następcom Serwis o ugruntowanej pozycji, liczący się w środowisku ogólnopolskich mediów bibliotekarskich. Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli liczyć na Pani serdeczność i wsparcie.

Dziękujemy za lata Pani twórczej aktywności oraz życzymy powodzenia w realizacji wszystkich planów i zamierzeń, zarówno tych zawodowych, jak i osobistych.

W imieniu całego Zespołu Elektronicznej Biblioteki Pedagogicznej SBP

Anna Marcol