Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2020-01-14 „POLSCY NOBLIŚCI” – niezwykła wystawa w wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu

„POLSCY NOBLIŚCI” – niezwykła wystawa w wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu

Wałbrzyska Filia Dolnośląskiej Biblioteki  Pedagogicznej we Wrocławiu  ma zaszczyt zaprezentować pokonkursowe prace plastyczne uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, które zostały przygotowane na organizowany w szkole konkurs zatytułowany „POLSCY NOBLIŚCI”.

Wystawa została przygotowana dzięki udostępnieniu naszej Filii przez główną koordynatorkę konkursu Panią Iwonę Bryl-Pasek oraz przy współudziale Pani Edyty Suchańskiej i Pani Bogumiły Pietruch (do których to nauczycielek kierujemy słowa podziękowania) uczniowskich prac plastycznych, które wpłynęły na ten konkurs.

Warto nadmienić, że w roku szkolnym 2019/2020 odbył się na terenie tej wałbrzyskiej szkoły podstawowej szereg konkursów tematycznie związanych z Noblistami. Przykładowo: test wiedzy, konkurs plastyczny,  oraz szkolne dyktando pod hasłem: Co każdy uczeń o Nagrodzie Nobla wiedzieć powinien?

Wałbrzyska Filia DBP, która  od wielu lat współpracuje z nauczycielami tej szkoły, między innymi z tej okazji przygotowała dla uczniów tematyczne zajęcia edukacyjne pod hasłem „Czytając polskich Noblistów”.

Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby (Rynek 6) na niepowtarzalną wystawę, która potrwa do końca stycznia 2020 roku.

Przygotowała:

Ewa Bochynek, Kierownik Filii w Wałbrzychu