Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2020-03-04 Bezpłatne warsztaty z zakresu TIK w Katowicach

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy do udziału w warsztatach z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W marcu 2020 roku odbędą się trzy szkolenia komputerowe, podczas których zostaną zaprezentowane narzędzia internetowe przydatne w pracy pedagogicznej oraz działaniach na rzecz promocji szkół i bibliotek.

WordArt – edukacyjne grafiki

Termin: 9 marca 2020 roku, godz. 15.00-16.30.

Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach (ul. Wyszyńskiego 7), sala 76.

WordArt (https://wordart.com) jest bezpłatną aplikacją internetową do tworzeniach chmur tagów, które można udostępniać online lub zapisywać w formatach PNG i JPEG. Grafiki tworzone w WordArt są animowane, mogą zawierają linki i przybierać dowolne kształty. Ich tworzenie jest bardzo proste i intuicyjne. Nie wymaga zakładania konta.

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy obsługi strony WordArt.com. Podczas warsztatów przygotują przykładowe grafiki za jej pośrednictwem.

Wordwall – interaktywne quizy

Termin: 16 marca 2020 roku, godz. 15.00-16.30.

Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach (ul. Wyszyńskiego 7), sala 76.

Wordwall (https://wordwall.net/pl) to usługa do tworzenia materiałów dydaktycznych – w wersji interaktywnej lub do wydruku. W ramach planu darmowego można korzystać z bazy zawierającej gotowe materiały lub tworzyć różnego rodzaju ćwiczenia sprawdzające wiedzę (z limitem). Strona jest dostępna w języku polskim. Tworzenie własnych gier i ćwiczeń wymaga założenia konta.

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy obsługi strony Wordwall i przygotują przykładowe quizy dla uczniów.

Blogowanie w szkole i bibliotece

Termin: 23 marca 2020 roku, godz. 15.00-16.30.

Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach (ul. Wyszyńskiego 7), sala 76.

Blogger (www.blogger.com) jest narzędziem dostępnym dla posiadaczy kont pocztowych Gmail. Oferuje wiele darmowych szablonów do tworzenia blogów z bezpłatną domeną blogspot.com.

Uczestnicy warsztatów założą przykładowe blogi oraz poznają podstawy ich redakcji i obsługi.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres promocja@pbw.katowice.pl do 6 marca br. lub wyczerpania limitu miejsc. W zgłoszeniach należy podać temat (lub tematy) warsztatów, w których chce się wziąć udział.

Uczestnictwo w każdym warsztacie będzie potwierdzane zaświadczeniem.

Szczegółowych informacji udziela:

Anna Marcol