Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2020-03-18 Nauka online - uczymy się w domu - propozycje DBP we Wrocławiu

W odpowiedzi na potrzebę kształcenia online w serwisie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu opublikowano zebrane materiały o możliwościach pracy w sieci. Proponujemy przygotowywane przez nauczycieli bibliotekarzy materiały:

1. Pomysły na naukę online oraz korzystanie ze zdalnych zasobów w katalogu pomysłów Pinterest DBP:
Filmy edukacyjne (kliknij)
Nauka online (kliknij)
Odwrócona klasa - lekcja (kliknij)
Otwarte Zasoby Edukacyjne (kliknij)

2. Czytamy podręczniki (materiały dostępne na kanale YouTube - kliknij) - to projekt, którego celem jest wsparcie uczniów z dysleksją, a także osób, które lepiej uczą się słuchając. Przygotowany przez nas materiał może być wykorzystany przez nauczycieli jako pomoc podczas zajęć, czy element dostosowania dla dzieci z dysleksją, lub np. w odwróconej lekcji:

biologia (kliknij)
geografia (kliknij)
historia (kliknij)

3. Tablica multimedialna Nauka online (kliknij) z linkami do narzędzi pracy zdalnej oraz wykazu platform edukacyjnych

Zapraszamy do korzystania.

Nadesłała: