Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2020-06-20 Poradniki i przewodniki online - wsparcie dla nauczycieli, rodziców, uczniów - DBP we Wrocławiu

Zapraszamy do korzystania z nowych poradników przygotowanych z myślą o rodzicach, nauczycielach i nastolatkach.

Krótki wstęp do przewodników:

1. Nastolatki w czasie odosobnienia: Izolacja w czterech ścianach, ograniczony kontakt z bliskimi i przyjaciółmi, ogólna niepewność jutra. Wielu z nas trudno się pogodzić z tym stanem rzeczy. Czas nowej rzeczywistości w obliczu epidemii rodzi wiele wyzwań, warto więc podjąć kroki, by tę sytuację oswoić i zaopiekować się swoim zdrowiem psychicznym.

2. Problemy nastolatków - depresja: Współcześnie nastolatki zmagają się z wieloma problemami, których nie doświadczali ich rodzice lub które były mniej powszechne. Obecnie nastolatek musi zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami, które dotyczą różnych sfer – emocjonalnej, społecznej, poznawczej. Warto wiedzieć, z czym zmagają się nastolatki, aby lepiej je zrozumieć i mieć szansę pomóc.

Zapraszamy do skorzystania ze zgromadzonych przez nas materiałów.

Wszystkie poradniki przygotowane przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną w celu wsparcia nauczycieli, rodzicówsą oraz uczniów są  dostępne na stronie Biblioteki (kliknij).

Nadesłała:
Beata Malentowicz, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu