Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2020-07-09 Nowy numer czasopisma „Edu-wsparcie” Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie

Ukazał się najnowszy, 13. numer czasopisma elektronicznego "Edu-wsparcie", wydawanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie.

Pomimo panującej w kraju epidemii koronawirusa i zamknięcia szkół i placówek oświatowych, nauczyciele i bibliotekarze podjęli, z myślą o swoich uczniach i czytelnikach, szereg ciekawych inicjatyw online. W najnowszym numerze zaprezentowały się kolejne, nowe szkoły i biblioteki dzieląc się własnym doświadczeniem i pomysłami na pracę zdalną, przybliżając m.in.

• biblioteczną grę detektywistyczną,
  • ciekawe projekty „Sowa Mądra Głowa” , „Nauczyciel z książką”,
  • pogram koła „Mechanik z kulturką” ,
  • pomysły na escape room w edukacji oraz materiały do tworzenia escape-roomów w formularzu Google,
  • sketchnoting do tworzenia notatek wizualnych,
  • kolejny temat związany z technologią informacyjno-komunikacyjną: program Wakelet, służący do uporządkowania materiałów w tematyczne kolekcje.

Czasopismo oraz wszystkie poprzednie numery dostępne  są w formie elektronicznej na stronie  https://www.bpciechanow.edu.pl/index.php/edu.

Nadesłała: Bożena Lewandowska, Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie.