Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Facebook    Kontakt

2020-10-06 SCM - Biblioteka jak magnes - wirtualne spotkania konferencyjne w DBP we Wrocławiu

Październik to miesiąc dedykowany bibliotekarzom szkolnym. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony jest od 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

Każdego roku w październiku Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu gościła nauczycieli bibliotekarzy oraz bibliotekarzy bibliotek publicznych czy naukowych na obradach konferencyjnych. Bieżący rok przyniósł moc niespodzianek i okazał się rokiem zmian - wiele projektów i działań wymagało innego podejścia zarówno od organizatorów jak i uczestników.  Zgodnie z trendami przygotowaliśmy konferencję, która bedzie trwała cały miesiąc. Obradujemy w każdym tygodniu na wirtualnych spotkaniach konferencyjnych.

XIV edycja projektu Szkolne Centra Multimedialne - Biblioteka jak magnes już od 6 października w wirtualnej przestrzeni DBP we Wrocławiu. Zapraszamy na cykl niezwykłych spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin, jednak zawsze ukierunkowanych na działania bibliotekarzy. Motywem przewodnim jest promocja czytelnictwa. Święto Bibliotek Szkolnych trwa cały miesiąc!
Więcej informacji po kliknięciu w infografikę...

... lub na stronie Biblioteki (kliknij tutaj)

Nadesłała:
Beata Malentowicz