Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Facebook    Kontakt

2020-11-16 Nowe bezpłatne kursy e-learningowe w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na nowe, bezpłatne kursy typu e-learning dostępne na platformie Moodle, adresowane do nauczycieli, bibliotekarzy, studentów oraz wszystkich zainteresowanych  doskonaleniem i zdobywaniem nowych umiejętności.

Kurs „Tworzenie quizów i gier dydaktycznych w Baamboozle” przybliża zasady tworzenia quizów i gier dydaktycznych, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych, do powtórzenia materiału oraz różnych działań bibliotecznych. W programie można przeprowadzić klasowy teleturniej wiedzy oraz ćwiczenia wśród uczniów.

Kurs „Tworzenie zasobów cyfrowych w Symbaloo” omawia aplikację Symbaloo, pozwalającą na organizowanie wirtualnego pulpitu, na którym możemy zebrać wszystkie przydatne aplikacje z sieci Internet i szybko przejść do zapisanych w ten sposób zasobów. Program Symbaloo można wykorzystać do pracy z uczniami. Udostępniając im link, można współtworzyć tablicę, pracować nad projektem, zbierać pomysły, pozyskiwać informacje zwrotne.

Kursy wymagają utworzenia (posiadania) konta na platformie i wpisania klucza dostępu otrzymanego drogą mailową od prowadzącego. Po przesłaniu zadania zaliczeniowego na platformę uczestnicy otrzymają potwierdzenie ukończenia kursu w formie skanu na adres mailowy.

Zapraszamy na platformę: http://moodle.bpciechanow.edu.pl/

Nadesłała: