Rok 2004

2004-10-29 Sesja metodyczna "Udział nauczyciela bibliotekarza w pokonywaniu specyficznych trudności uczniów w nauce"

W dniu 3 listopada br. o godz. 1000, w sali nr 319 budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku - Wrzeszczu przy ul. Gen. J. Hallera 14, odbędzie się sesja metodyczna Udział nauczyciela bibliotekarza w pokonywaniu specyficznych trudności uczniów w nauce". Pierwszy wykład sesji - adresowanej szczególnie do nauczycieli bibliotekarzy - pt. "Wspomaganie procesu uczenia czytania przez oddziaływanie osobowe czy nowe technologie?" poprowadzi prof. dr hab. Marta Bogdanowicz (Instytut Psychologii UG), wybitny autorytet w dziedzinie dziecięcej psychologii. Pozostałe wykłady wygłoszą: dr Elżbieta Zubrzycka (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne), Roman Janiec (Pomorskie Studio Wdrożeń Dydaktycznych), mgr Grażyna Młynarska (SP Nr 15 w Gdańsku) oraz mgr Mirosława Wójtowicz (Ośrodek Biblioterapeutyczny przy Towarzystwie Przyjaciół PBW w Gdańsku).

Program sesji przewiduje również pokaz multimedialny metody "Kolorowa Ortografia", a sesję wzbogaci również prezentacja trójmiejskich wydawnictw: GWP oraz HARMONIA.

Celem sesji będzie przybliżenie uczestnikom zagadnienia dziecięcych dysfunkcji, ze szczególnym uwzględnieniem dyleksji, która stała się powszechnym problemem w każdej polskiej szkole.

Organizatorem sesji metodycznej jest Wydział Instrukcyjno - Metodyczny PBW w Gdańsku.