Rok 2005

2005-01-04 Nowy numer "Warsztatów Bibliotekarskich"

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do lektury nowego grudniowego numeru "Warsztatów Bibliotekarskich" - poradnika dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych.

W tym numerze mamy przyjemność zaprezentować państwu bardzo ważny dokument obowiązujący w naszej placówce, określający procedurę mierzenia jakości pracy.

Prezentujemy również 2 materiały z teczek awansowych naszych koleżanek: Pani Ewy Bińkiewicz i Sylwii Brzeżańskiej, które w roku obecnym uzyskały awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Materiały te mogą okazać się pomocne wielu nauczycielom bibliotekarzom szukającym typowo bibliotekarskiego tematu do studium przypadku.

Nauczycielom bibliotekarzom pracującym w systemie "SOWA" polecamy artykuł Pana Marcina Roszkowskiego pt. "Problemy z ewidencją wydawnictw ciągłych w systemie bibliotecznym SOWA ".