Rok 2005

2005-03-18 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza na "Wiosenną wystawę WIELKANOCNĄ"

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania "Wiosennej wystawy WIELKANOCNEJ", na której zaprezentowano prace plastyczne uczniów oraz wychowanków następujących placówek współpracujących z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku:

• Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku,
  • Pogotowia Opiekuńczego im. K. O. Borchardta w Gdańsku,
  • Szkoły Podstawowej Nr 11w Gdańsku,
  • Samorządowego Przedszkola Nr 23 w Gdyni.

Dzięki uprzejmości dyrektorów oraz pedagogów tych placówek mogą Państwo podziwiać piękne dzieła wyobraźni małych twórców, nawiązujące do elementów tradycji wielkanocnej. Poznają Państwo również ciekawostki związane z obrzędami wiosennych świąt.

Nad kształtem artystycznym wystawy czuwali pracownicy Wydziału Instrukcyjno-Metodycznego PBW w Gdańsku - Beata Symbor oraz Zdzisława Woźniak-Lipińska. Wystawie towarzyszy prezentacja najciekawszych zbiorów biblioteki dotyczących tradycji świąt Zmartwychwstania Pańskiego w różnych regionach Polski - tę część wystawy przygotowała Aleksandra Kirczuk - pracownik Wypożyczalni.

Wystawa potrwa do początku kwietnia br.