Rok 2005

2005-05-16 Już po raz trzeci Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku współorganizuje Bałtycki Festiwal Nauki

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w imprezach III Bałtyckiego Festiwalu Nauki, które odbędą się w dniach 19-20 maja br. w PBW w Gdańsku

Harmonogram imprez organizowanych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Czwartek 19 maja 2005, godz.10.00 – 13.00

• Świat w obrazach – poznawcza, estetyczna i społeczna funkcja
  • ilustracji w książkach dla dzieci ( wykłady i dyskusja panelowa ).

Czwartek 19 maja 2005, godz. 8.00 – 18.00

• Szancerowe ilustrowanie świata – wystawa ilustracji książkowych
  • Jana Marcina Szancera ze zbiorów kolekcjonera Bogdana Koleszyńskiego

Piątek 20 maja 2005, godz. 10.00 – 12.00

• Wędrówka przez kontynenty – przedstawienie bajek afrykańskich
  • „Dzieci z kalabaszów” i „Czarodziejski bębenek”.

Piątek 20 maja 2005, godz. 12.30 – 14.00

• Rysunki zamiast słów – zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem
  • elementów terapii przez sztukę oraz krótki wykład na temat znaczenia arteterapii w pracy pedagogicznej.

Wystawy towarzyszące: Czwartek, Piątek godz.8.00 – 18.00

• Publikacje i materiały audiowizualne ze zbiorów PBW związane z  zagadnieniami arteterapii i jej praktycznego zastosowania ( hol, I piętro przy sekretariacie PBW ).
  • Wybrane publikacje ze zbiorów PBW dotyczące kontynentu afrykańskiego ( hol I piętro przy Sekretariacie ).
  • Wystawa rzeźb, masek i bębnów afrykańskich ze zbiorów Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki – JEDEN ŚWIAT ( Wydział Zbiorów Audiowizualnych, I piętro, sala 236).
  • Wystawa publikacji ze zbiorów PBW prezentująca różne formy i metody terapii dzieci i młodzieży ( wysoki parter, przy Wypożyczalni).

Szczegółowych informacji o imprezach udziela oraz przyjmuje zgłoszenia Wydział Instrukcyjno-Metodyczny: tel. 344-01-68, wew. 115 e-mail: metod@pbw.gda.pl

Serdecznie zapraszamy!